Zielone szkoły w Zawoi

Zielone szkoły w Zawoi to jedna z najlepszych pomysłów na spędzenie kilku chwil u stóp Babiej Góry, jednak wszystko to jest pewną szansą na lepsze spędzenie czasu edukacji i chwil na niejedną cisze i niejedną rozhulaną zabawę.

Organizacja czasu podczas zielonej szkoły w Zawoi

Przede wszystkim miejsce pod Babią Górą, która jest świetnym miejscem na spacery i poznanie prawdziwych szlaków, gdzie przyroda i klimat tych miejsc. Wszystko to jest również miejscem do niezwykłych i prostych spacerów.

Widok na Zawoję i masyw Babiej Góry

Widok na Zawoję i masyw Babiej Góry

Jeśli jesteśmy już na Babiej Górze, warto też wspomnieć o Babiogórskim Parku Narodowym. Zwiedzanie tego Parku to już multimedialne wycieczki, czyli interaktywne poznanie fauny i flory. Oferta edukacyjna Babiogórskiego Parku Narodowego skierowana jest do różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży szkolnej, studentów, dorosłych, osób z różnym stopniem i różnymi formami niepełnosprawności. Obejmuje ona zajęcia stacjonarne i terenowe. Każdy może stać się odkrywcą Babiej Góry!

Zajęcia manualne i edukacyjne na zielonych szkołach w Zawoi

Możecie uczestniczyć przede wszystkim w zajęciach folklorem na wesoło – macie szanse na poznanie legend i kultury babiogórskiej. Jest to wszystko pełne energii i pozytywnych wrażeń. Kolejnym punktem jaki możecie wpisać w program kolonii w Zawoi są zajęcia wykonywania makiety pasma górskiego z masy papierowej. Do tego również zajęcia z gliny na kole garncarskim. Malunek na szkle i wiele innych artystycznych rozrywek. Do tego również zajęcia z goprowcem ? czyli jak zachowywać się na górskich szlakach, do tego też pokaz sprzętu ratowników.

Spędzając czas zielonych szkół w Zawoi będzie okazja do wycieczek fakultatywnych w najpiękniejsze zakątki regionu Podhala i najpiękniejszych zakątków małopolski. Będzie okazja by wyjechać do Krakowa, Zakopanego i w regiony naszej słowackiej braci. Wszystko jest szansą na zobaczenia zakątków związanych z polską historią i najpiękniejszymi polskimi legendami.

Zielone szkoły w Zawoi mogą stać się przede wszystkim miejscem na ciekawą edukację i jeszcze efektywniejszą integrację dzieci i młodzieży.

Do boju – na zielone szkoły do Zawoi!

Zielone szkoły Zawoja

Zielone szkoły w Zawoi

 

Jesteśmy przekonani, że czas spędzony pod Babią Górą, zapadnie w pamięci nie tylko dzieciom i młodzieży, ale i nauczycielom, którzy poznają piękno Babiej Góry, a do tego i poznanie fundamentów folkloru i kultury Podhala. Wszystko jest również świetną rozrywką, dla której warto spędzić zieloną szkołę w Zawoi. Warto poznać babiogórskie szlaki.