Korona Ziemi – atrakcja u stóp Babiej Góry.

Zawoja rozwija się i coraz bardziej to widać!

Dobrym przykładem jest realizowana budowa Centrum Górskiego Korona Ziemi . Dzieje się ona dwóch płaszczyznach. Tej fizycznej, namacalnej i tej wirtualnej za pośrednictwem najnowszych technologii i internetu.

Zawoja rozwija się, by jeszcze bardziej przyciągnąć dzieci i młodzież pod Królową Beskidów.

Korona Ziemi, na pewno stanie się jednym z podstawowych punktów programu podczas zielonych szkół.

Zawoja-centrum gorskie korona ziemi

Jest to projekt którego potencjalny zasięg i grupa docelowa nie ma ograniczeń ani w czasie ani w przestrzeni. Jego naturalną kulminacją jest zaś Centrum Górskie Korona Ziemi jako zespół budynków i innych atrakcji zlokalizowanych na terenie Zawoi ? Morgi.

Starania i załatwienie formalności trwały 7 miesięcy, ale udało się! Jeśli pogoda dopisze w najbliższym czasie rozpoczną się prace ziemne.

Misją Centrum jest przedstawienie zagadnień z dziedziny geografii, geologii czy też etnografii a także turystyki wysokogórskiej z naciskiem na dokonania naszych rodaków w tej dziedzinie. Mają się tam znaleźć makiety największych górskich szczytów wszystkich kontynentów. Na zewnątrz muzeum dodatkowo stanie -4 metrowa makieta Babiej Góry, a zwiedzający będzie mógł dotrzeć do jego wnętrza – dzięki rozsuwanym ścianom można będzie zobaczyć jej przekrój geologiczny. To nie jedyne atrakcje, które mają pojawić się na Morgach. Znajdą tu swoją siedzibę – Centralne Archiwum Górskie, powstanie sala widowiskowa, a na zewnątrz park linowy. Będzie też symulator górski, gdzie można będzie przeżyć namiastkę wspinaczki  i zobaczyć czym jest trawersowanie czy szczeliny lodowcowe.

Dzięki Centrum otrzymamy możliwość obcowania z tymi zagadnieniami, a zwiedzający będzie miał możliwość aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu własnych poglądów a także zdobywaniu nowej wiedzy. Centrum będzie kładło ogromny nacisk na obsługę zielonych szkół  i wycieczek szkolnych.

Zapraszamy na kolonie i obozy w góry.